Strona główna

Gaz dla Wolwarku - złe wieści

Gaz dla Wolwarku
Witam Państwa. Prowadziłem ponowne próby podjęcia rozmowy z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa w celu ustalenia możliwości wykonania gazociągu dla Wolwarku. Perspektywy nie są optymistyczne gdyż jak stwierdził "...analizy ekonomiczne nie wychodzą pozytywnie i inwestycja jest nie opłacalna".
Sprawę poruszyłem ponownie gdyż na przekór wydanej opinii w Wolwarku systematycznie wykonuje się nowe przyłącza do istniejącej już nitki gazociągu. Problem w tym, że owa istniejąca infrastruktura nie jest na tyle wydajną by zapewnić dostateczny przesył dla całej miejscowości i wymaga się wybudować osobny kolektor gazowy posiadający takie zdolności. Trochę mi się to kłóci z tym, że już teraz buduje się infrastrukturę aczkolwiek nie wiedzieć czemu niezdolną do zaspokojenia potrzeb całej miejscowości. Właśnie ta inwestycja jest w moim uznaniu wyrzucaniem pieniędzy w błoto i stanowi podwalinę dla budowy solidnego i wydajnego gazociągu z odpowiednią rozdzielnią gazu dla całej miejscowości.
Poprosiłem przedstawiciela Polskiej Spółki Gazownictwa o ponowne i wnikliwe oszacowanie opłacalności budowy wydajnego kolektora gazowego.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark