Strona główna

Oświetlenia nie będzie?

Proszę Państwa otrzymałem informację z Urzędu Miasta że cel inwestycji uchwalony przez Państwa na zebraniu wiejskim w roku 2019 będący budową oświetlenia ulicznego na drodze z Szubina do Wolwarku (DW247) został oddalony. Poproszono nas o przeznaczenie środków z Funduszu Sołeckiego o wartości 17343,38zł na inne cele argumentując tym, że środki są niewystarczające na wykonanie tego przedsięwzięcia w ramach Funduszu Sołeckiego.
Stanowczo odrzuciłem propozycję rezygnacji z celu jakim jest budowa oświetlenia ulicznego na tym odcinku drogi.
Szacuje się że łączny koszt inwestycji to około 100 000,00zł
Napisano, że rozmowy z firmą ENEA trwają aby wykonać to zadanie jako gminne zadanie inwestycyjne.

Napisano, że: "zadnie dotyczące oświetlenia ulicznego DW 247 w Wolwarku będzie realizowane z tak zwanego "dużego budżetu" gminy, niestety jest to zadanie bardziej złożone i nie jesteśmy w stanie podać terminu realizacji, możemy jedynie powiedzieć, że trwają w tej sprawie rozmowy z firmą ENEA SA.".
Wszystko ok lecz to nie jest żadną gwarancją na to że owe oświetlenie w ogóle powstanie.

Moja odpowiedź mailowa w tej sprawie była poniższej treści i mam nadzieję że skończy się wreszcie zwodzenie nas i przekładanie tej inwestycji na kolejne dekady:

"Witam.
Niestety z przykrością stwierdzę, że obietnice wykonania tego o świetlenia słyszymy od wielu lat. Proszę o realizację zadania z naszego funduszu. Wstępnie miał być zrobiony projekt na co środki powinny wystarczyć.
Nie dajecie Nam Państwo jako urząd żadnych gwarancji na to, że oświetlenie kiedykolwiek powstanie a my już mamy dość okłamywania nas, zwodzenia. Te lampy były obiecane już przez pana Ignacego Pogodzińskiego. Ile pokoleń jeszcze mamy na tę inwestycję czekać? To absurd.

Bierzemy sprawy w swoje ręce i zamierzamy realizować to etapami.
Tak jak uchwalono. Wstępnie miał być wykonany projekt a w kolejnych latach Wolwark ma przeznaczać kolejne transze na latarnie oraz instalację.

Proszę o uszanowanie woli mieszkańców i realizację projektu instalacji oświetlenia ulicznego na drodze DW247 na odcinku z Szubina do Wolwarku.

Jeśli zamierzacie Państwo oddalić ten cel proszę o przedstawienie gwarancji że oświetlenie to powstanie.
Nie zgadzam się jako przedstawiciel społeczeństwa na odwlekanie tej inwestycji w czasie. Czujemy się latami zwodzeni i oszukiwani.

Z poważaniem
Krzysztof Chruściński
Sołtys
"